Hotspot Nedir? Hotspot Ne İşe Yarar?
18 Dec

Hotspot Nedir? Hotspot Ne İşe Yarar?

Görüntülenme: 609 Yorumlar: 0

Hotspot, genel olarak halka açık noktalarda veya kurumsal alanlarda sağlanan toplu internet kullanımına verilen isimdir. Çoklu kullanıcıların bulunduğu kurumların kullandığı hotspot sistemi, kullanıcı kaydı yapılarak veya sistem tarafından otomatik oluşturulan şifrelerde sağlanabilmektedir.

Hotspotlar halka açık yerlerde veya kurumlarda kablosuz internet veya ağ hizmetlerinin sağlandığı yerel alanlardır.

Kurumsal olarak kullanılan Hotspot noktalarında Wi-Fi teknolojisi kullanılır ve genel olarak ücretsiz şekilde misafirlerine ve müşterilerine sağlamaktadır.

Hotspot sistemlerinin pek çok farklı çalışma methodları bulunmaktadır.

Web Bazı Kullanıcı Tanımlama

Kullanıcılar yerel (cihazın kendi sisteminde tutmuş olduğu veri tabanı) ya da uzak ( LDAP, RADIUS vb.. veri tabanları) sistemler aracılığıyla Web sayfaları üzerinden kendilerini kullanıcı adı ve şifresi ya da sertifika bazında tanımlayarak cihaz üzerinden internete ulaşım hakkı kazanmalarıdır.

T.C. Numarası İle Doğrulama

Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası ile doğrulama yapılarak internet erişimi sağlanabilmektedir. Nüfus Müdürlüğü'nden alınan web servis ile T.C. No, İsim, Soyisim ve Doğum Tarihi değerleri karşılaştırılarak internete çıkış izni verilebilmektedir.

SMS İle Doğrulama

Cep telefonuna gönderilen tek kullanımlık şifre veya devamlı şifreler ile internet bağlantısı sağlanabilir. Senaryonuza göre tek kullanımlık geçici şifre, doğrulama şifresi veya kalıcı kullanıcı adı - şifre yapılandırılmaları kullanılabilir.

Sistem Yönetici Tarafından Sağlanan Kullanıcı Adı - Şifre

Sistem yöneticinizin uzak bir radius sunucusu veya localde bulunan hotspot cihazı üzerinden manuel olarak kullanıcı adı - şifre oluşturarak veya sadece bir doğrulama kodu oluşturarak sağladığı erişim modelidir.


Yazılımı Satın Al: https://www.k5net.com/hotspot.net.tr-yazilim-lisansi

Detaylı İncele: www.hotspot.net.tr

Bnezer Ürünler

Hotspot.net.tr Yazılım Lisansı Hotspot.net.tr Yazılım Lisansı Notice: Undefined index: quantity in /home/admin/web/k5net.com/public_html/catalog/view/theme/basel/template/product/single_product.tpl on line 17Notice: Undefined variable: stock_badge_status in /home/admin/web/k5net.com/public_html/catalog/view/theme/basel/template/product/single_product.tpl on line 17 Notice: Undefined variable: default_button_cart in /home/admin/web/k5net.com/public_html/catalog/view/theme/basel/template/product/single_product.tpl on line 21
Hotspot.net.tr Yazılım Lisansı
1.200,00TL KDV Hariç: 1.016,95TL

Hotspot.net.tr 100% cloud tabanlı yazılımımız ile hizmetinizde. 5651 sayılı kanun kapsamında istenen şartlara uygun en yenilikçi yazılım. 5651 Log tutma, TC No doğrulama, SMS gönderme, reklam amaçlı veri toplama, kullanıcı engelleme, kısıtlama ve daha bir çok özellik..Doğrulama Yöntemleri: TC No, SMS, WhatsApp, Telegram..

Yorum yazın