K5NET BLOG

K5NET Blog'ta verdiğimiz hizmetler hakkında bir çok tanıtım ve bilgi yazısına ulaşabilirsiniz. Aklınıza takılan konular hakkında sorular sorabilirsiniz, uzman kadromuz sorularınıza anında cevap vererek sizlere destek oluyor. 

Hotspot Nedir? Hotspot Ne İşe Yarar?

Yorumlar: 0 Görüntülenme: 609

Hotspot, genel olarak halka açık noktalarda veya kurumsal alanlarda sağlanan toplu internet kullanımına verilen isimdir. Çoklu kullanıcıların bulunduğu kurumların kullandığı hotspot sistemi, kullanıcı kaydı yapılarak veya sistem tarafından otomatik oluşturulan şifrelerde sağlanabilmektedir.

Devamı...

Ripe'tan Kötü Haber: IPv4 Bitiyor!

Yorumlar: 0 Görüntülenme: 613

Avrupa'nın IP saçlayıcı kumu olan RIPE bilindiği gibi 15/09/2012 tarihinde son /8 içerisine girmişti ve her üyeye sadece 1 adet /22 vermeye başlamıştı. aradan geçen 7 yıldan sonra 27/08/2019 tarihinde tüm üyelerine attığı maille artık son /8'in sonuna gelindiği ve ellerinde sadece 1.91 milyon ip kaldığını duyurdular.

Devamı...

Türkiye Lokasyon Proxy Hizmeti

Yorumlar: 0 Görüntülenme: 1232

Eğer yurtdışında yaşıyorsanız sadece Türkiye'de hizmet verilen servislerden yararlanamamaktasınız. Mesela bu hizmet nelerdiri diye sıralayacak olursak, Türkiye Bankaları, Bein Connect, Netflix Türkiye gibi hizmetler başta geliyor.

Devamı...

IP Whois Nasıl Yapılır ?

Yorumlar: 0 Görüntülenme: 977

Bir ip adresinin kime ait olduğunu öğrenmek için whois servislerini kullanabilirsiniz. İnternet üzerinde bir çok whois servisi mevcuttur, ip adreslerinin direk whois bilgisine ulaşmak için ripe gibi ip dağıtım firmasının whois servislerini kullanabilirsiniz.

Devamı...

Türk Telekom IP Anonsu ve BGP Nasıl Yapılır?

Yorumlar: 0 Görüntülenme: 1198

İşletmenizde Türk Telekom metro ethernet hizmeti kullanıyor veya Türk Telekom altyapısıyla hizmet sağlayan bir firmadan metro ethernet internet hizmeti alıyorsanız devremize RIPE'tan ip anonsu yapabilmek için öncelikle Türk Telekom'a anons etmek istediğiniz ip blogunu, as-numer bilgilerinizi ve kullandığınız router - firewall bilgilerinizi göndermeniz gerekmektedir. Bu bilgileri mail ile gönderebilirsiniz.

Devamı...
Gösterilen: 1 ile 5 arası, toplam: 6 (2 Sayfa)