DSLAM Kilidi Nasıl Kaldırılır?

DSLAM Kilidi Nasıl Kaldırılır?

DSLAM Kilidi Nasıl Kaldırılır?

DSLAM kilidi kaldırma, internet hızını artırmak isteyenler için merak konusudur. Peki Dslam Kilidi Nasıl Kaldırılır? DSLAM; internet servis sağlayıcısının koyduğu bir engeldir. Müşterinin belli bir noktadan sonra daha fazla hıza erişimini yasaklar. Turknet ve buna benzer firmalarda sınır genellikle 88 mbps şeklinde belirlenir.

Bu kilidi kaldırmak bazen download (indirme) hızını yükseltir fakat upload (yükleme hızını) düşürür. Bu kilidin kaldırılması için yapılacak şey Türk Telekom’a başvurmaktır.

DSLAM Kilidi Nedir?

İnternette yaptığımız araştırmalarda bir çok internet firmasının kullanıcılarının ortak kaygısı olan bu dslam kilidini çok fazla araştırıyorlar ve devamlı dslam kilidi nedir sorusunu birbirlerine soruyorlar. Türk Telekom ve diğer firmalara da aynı soru yöneltiliyor fakat nedendir bilinmez firmalar herhangi bir açıklama yapmaktan kaçınıyorlar.

Günümüzde dslam kilidine takılmış binlerce internet abonesi bulunuyor. Bir kısmı dslam kilidini açtırtabilirken çoğu kilidi açtırmanın herhangi bir yolunu bulabilmiş değil. Bizlerde kilit açılması konusunda elimizden gelen desteği sizlere sunabilmek adına çeşitli yayınlar yapıyor ve bu kilidin neden / nasıl konulduğu konusunda araştırmalarımız devam ediyor. Bilgiler buldukça siz değerleri okurlarımızla öğrendiğimiz her şeyi paylaşıyor olacağız.

DSLAM Kilidi Kaldırma Yöntemi

Hız profilinin yetkililerce ayarlanması gerekir. Bu, sizin kendi bilgisayarınızdan yapabileceğiniz bir şey değildir. Talebinizi iletmek için müşteri temsilcisiyle görüşmeniz, Online İşlem Merkezi’nden destek kaydı oluşturmanız, çağrı merkezi üzerinden irtibat kurmanız veya mail göndermeniz önerilir. (Mail yazarken devre numarası da belirtilmelidir.)

Cevap gelmezse veya olumsuz geribildirimde bulunulursa Cimer’e başvurmanız tavsiye edilir. 10 iş günü içerisinde size dönüş sağlanacaktır.

DSLAM kilidi kaldırma işlemi için Turknet, Netspeed, Comnet, Netgalaksi, Tbtnet veya Gıbırnet’i aramak çözüm sağlamaz. Çünkü bu işle doğrudan ilgilenen birim Türk Telekom’dur.

DSLAM saha dolabında yer alan, yüzlerce abonenin internet bağlantısından sorumlu bir cihaz olduğu için, buna uzaktan müdahale etmeniz mümkün değildir. Ekipler de bu cihaza direkt müdahalede bulunamaz. Bu makine ortam ve kapasite koşullarına göre portlara çıkış verir.

DSLAM değerini telekomünikasyon sınırlandırır. DSLAM kilidinin kaldırılması için bu yüzden Türk Telekom’a başvurmak gerekir.

10 comments

  DSLAM Kilidi kaldırılır, devre başı 25 TL 😛 😛

   dslam kilidinin ücretle kaldıralabileceğini iç zanletmitorum dolandırıcı olabileceğinizi düşünüyprum

  Kesinlikle yanlış bilgi veriyorsunuz Türknet DSLAM kilidini kaldırabilen tek firmadır. Diğer firmalar hiç bir şekilde DSLAM kilidi kaldıramaz.

  Net Speed kullanıyorum ulaşılabilir hız 128 MBPS paketim 75 MBPS fakat hız testinde 68 MBPS alıyorum. Hattımda DSLAM kilidi var. Kaldırma konusunda yardımcı olabilir misiniz ?

  türknet dslam kilidi nasıl kaldırılır? lütfen bana yardımcı olun, online işlemlerden yazdım fakat halen çözülmedi, türknet müşteri hizmetleri bu knouda çok yetersiz kalıyor. lütfe bana yarıdm edin ve dslam kilidi açma konusunda bana yarıdmcı olun.

  Arkadaşlar ben Comnet kullanıyorum. Hattımda DSLAM kilidi var. Comnet e yazdığımda DSLAM kilidi diye bir şey yok diyorlar. Modem arayüzünde kapasite hızı 113 mbps gösteriyor fakat modem 88 mbps le buluşuyor. Comnet DSLAM kilidi kaldırabilen var mı ?

  Finansal Robotun finansal piyasadaki arkadaşınız olmasına izin verin.

  Herhangi bir çaba ve beceri olmadan 7/24 para kazanın.

  Robotun 1 dolarlık yatırımdan nasıl 1000 dolar kazandığını görün.

  Sadece tek bir tıklama paranızı gerçekten hızlı bir şekilde büyütebilir.

Bir cevap yazın